Poradnik Import z Chin

Poradnik Import z Chin

Jeśli chcesz obniżyć koszty swojej produkcji poprzez bezpośredni import towarów z Chin, ale nie wiesz jak znaleźć firmy,
które dostarczają interesujące Cię towary sprawdzimy to dla Ciebie! Przygotujemy ofertę, dzięki której poznasz
specyfikę Twojej branży na rynku chińskim i dowiesz się, z którą firmą najlepiej podjąć współpracę. Analiza może
obejmować także eksport do Chin lub przesyłki kurierskie z Chin. Import z Chin wiąże się z wieloma formalnościami do dopełnienia. Najczęściej wybierany jest transport morski w przypadku osób, które prowadzą działalność na dużą skalę lub sprowadzają drobnicę morską. Jest to najtańsza forma przesyłki, a czas realizacji to od 30 dni wzwyż.

  • Na tych portalach aukcyjnych można kupić zarówno drobnostki, elektronikę, sprzęt rtv/agd, a nawet… maszyny budowlane.
  • Jeżeli pracujesz na etacie to poświęć czas na zdobycie wiedzy, na obserwowanie i uczenie się rynku.
  • Może to obejmować trudności w komunikacji ze sprzedawcami, różnice kulturowe i językowe oraz ryzyko otrzymania produktów niskiej jakości lub podróbek.
  • Jest to ilość danego produktu, jaką musisz zamówić, by producent przystąpił do realizacji zlecenia.
  • Przede wszystkim jest to faktura handlowa (lub faktura proforma), a także oświadczenie o wartości towaru.
  • Oprócz tego produkty, które można łatwo sfotografować, bo kupujący w internecie kupują głównie na podstawie zdjęć.

Następnie sprzedawca przygotowuje zamówienie i wysyła je do klienta. Zapewniamy pełną obsługę celną, szybkie i proste procedury, dysponujemy własnym składem i agencją celną. Cięższe ładunki, powyżej 100kg, możemy również dostarczyć w kilka dni za pośrednictwem transportu lotniczego z Chin do Polski. 6) Cena produkt po wszystkich opłatach w Polsce – Dla tego produktu finalna cena w Polsce wyniesie 3,42zł/sztuka. Teraz należy oszacować wagę jednego kabla, aby to zrobić należy sprawdzić pole między ceną a opisem.

Kontrola produkcji

KPiR (Zakup towarów handlowych i materiałów) trzeba wprowadzić wydatek. Import z Chin to dość skomplikowane przedsięwzięcie, ale oczywiście możliwe do zrealizowania. Żaden bowiem polski producent nie wyprodukuje towaru tak tanio jak chiński.

Jeśli zastanawiasz się, jak przebiega proces importu z Chin na zamówienie, na jakie etapy się dzieli oraz jakie dokumenty należy dostarczyć, zapraszamy do lektury. W poniższym artykule staramy się odpowiedzieć na wszelkie nurtujące pytania, które dotyczą najważniejszych kwestii związanych z transportem towarów z Chin do Polski. Przed zakupem odzieży z Chin warto sprawdzić, jaka jest minimalna wymagana ilość zamówienia, czyli MOQ. Jest to ilość danego produktu, jaką musisz zamówić, by producent przystąpił do realizacji zlecenia. Często przy mniejszych zamówieniach fabrykom nie opłaca się bowiem jego wykonanie, dlatego w ogóle się ich nie podejmują.

DHgate to platforma importowa, która jest podobna do Alibaba i AliExpress. Oferuje szeroki wybór produktów pochodzących z Chin, zarówno w sprzedaży hurtowej, jak i detalicznej. Jednak w porównaniu do Platformy 1688, DHgate może być mniej popularna i mniej znana. Dzięki Platformie 1688 można nawiązać bezpośredni kontakt z chińskimi producentami. To daje możliwość negocjacji cen, ustalenia szczegółów dotyczących zamówienia i uzyskania informacji na temat jakości produktów.

  • Państwo Środka jest drugą co do wielkości gospodarką świata i z roku na rok konsekwentnie się rozwija.
  • Płatności przelewem dokonywane są zwykle w dolarach amerykańskich.
  • W przypadku kontaktów handlowych z Azją kontrola jakości jeszcze podczas produkcji jest działaniem niezbędnym, jeśli jesteś zapobiegliwym przedsiębiorcą.
  • Trzeba jednak pamiętać, że w transakcjach z firmami z Chin najczęściej konieczne jest dokonanie przedpłaty.

Do dyspozycji klientów oddajemy kilkaset lotnisk oraz portów na całym świecie, które są w zasięgu floty powietrznej i morskiej naszych partnerów. Pełna oferta – zarówno transportu morskiego jak i lotniczego – dotyczy również transportu do/z innych krajów np. Japonia, Korea Południowa, Indie, Tajwan, Tajlandia, USA, Kanada, Brazylia, Australia, Nowa Zelandia i inne. Pokażę Ci uniwersalne metody na dotarcie do klientów, oraz jakie techniki psychologiczne możesz wykorzystać, żeby pracować za wyższe stawki niż konkurencja. Wyjaśniam w nim krok po kroku co zrobiłem, że w pierwszym miesiącu pracy po godzinach zarobiłem na tworzeniu stron internetowych 4662 zł. Dobrym pomysłem jest specjalizowanie się w danej kategorii produktów, a także sygnowanie swoich produktów własną twarzą.

Zabezpieczenia płatności

Możesz też wymyślić w jaki sposób ten produkt zmodyfikować, żeby był to indywidualny produkt którego nie będzie miała konkurencja. Jeżeli jest to już większa kwota to opłacasz ją przelewem bankowym. W przypadku Alibaby firmy są weryfikowane- po prawej stronie możesz to zobaczyć- widzisz m.in. Przy większych transakcjach Juliusz korzysta z Chińskich partnerów- którzy pomagają w zweryfikowaniu producentów. Minimalna kwota, z jaką można zacząć to tysięcy złotych, żeby spróbować z 1-2 produktami. Da się to zrobić już od 5 tysięcy złotych, jednak Julek i Grzegorz rekomendują, żeby na początek mieć odłożone tysięcy i rozpoczynać małymi krokami- nie inwestować wszystkiego.

Sprawdź minimalną wymaganą ilość zamówienia (MOQ), a także koszty wysyłki

Po wyprodukowaniu towaru dobrze jest, jeśli możemy skontrolować jakość takich produktów zanim dostaną one wysłane do Polski. W Fullbax obligatoryjnie przeprowadzamy inspekcję po produkcji. Następnie, jeśli wszystko klasyfikacja kont pamm jest OK, trzeba załatwić załadunek kontenera z Chin oraz odprawę celną. Trudniej będzie, jeśli potrzebna jest konsolidacja, czyli wyprodukowanie serii elementów w kilku fabrykach i zebranie tego w jeden kontener.

Zajrzyj na naszego bloga – dowiedz się więcej o imporcie z Chin i eksporcie!

Warto również pamiętać, że każdy importer, który sprowadza towary z zagranicy, powinien posiadać numer EORI, nadawany przez urząd celny. Więcej na jego temat pisaliśmy w artykule – Numer EORI – co to jest i jak wygląda?. Musisz dokładnie zbadać każdą firmę, zanim zdecydujesz się na współpracę. Sprawdź opinie od innych forex tygodniowe prognozy klientów i certyfikaty jakości czy też pobierz raport firmy zewnętrznej, aby upewnić się, że firma jest wiarygodna. Możesz też samemu sprawdzić wiarygodność fabryki w Chinach – szerzej o tym mówię w moim kursie na temat importu z Chin. Aby rozpocząć import z Chin za pomocą Platformy 1688, należy przejść kilka kroków.

Czas transportu może jednak wynieść półtora miesiąca ( w przypadku transportu pełnokontenerowego) lub dwa miesiące (w przypadku drobnicy). Jeśli nie wydarzy się nic nieprzewidzianego towar jedzie ok. 2 tygodni. Najszybszy jest transport lotniczy, ale oczywiście znacznie droższy.W każdym przypadku importer musi się liczyć z opóźnieniami, które trzeba wziąć pod uwagę rozpoczynając import z Chin. Transport towarów samolotem można wykorzystać jako kuriera lotniczego.

z całego kraju

Nie jest to nic skomplikowanego, możesz to robić na Jednoosobowej Działalności Gospodarczej. Chiny wracają do pełnej aktywności po 3 latach silnego spowolnienia wywołanego bezpośrednio i pośrednio przez epidemię. To oznacza, że chińscy dostawcy będą konkurować między sobą o klientów. Mogą proponować lepsze ceny, lepsze warunki płatności, jakieś dodatkowe profity dla kupujących. A to oczywiście będzie przekładać się na przewagi konkurencyjne prowadzących import towarów z Chin.

Zrób rozpoznanie jak wygląda podaż produktu na danym rynku. Przydatne okaże się narzędzie TradeWatch, dzięki któremu przeanalizujesz sprzedaż danego produktu nawet do 3 lat wstecz. Import elektroniki, odzieży, kosmetyków, komponentów przemysłowych, części do maszyn to częste wykonywane importy. Chiński rynek ma do zaoferowania bardzo wiele produktów w dobrych cenach. Jeśli zastanawiasz się co sprowadzać z Chin czeka Cię nie lada wyzwanie. Autorzy niektórych blogów czy nawet książek twierdzą, że na imporcie z Chin można mieć zyski kilkaset lub nawet kilka tysięcy procent.

Transakcja będzie wykazana jako WNT w informacji podsumowującej VAT-UE, gdzie jako dane kontrahenta należy wskazać dane przedstawiciela fiskalnego z dokumentu SAD lub PZC. Jak rozpocząć import z Chin – EORI, BDONumer EORIImportując po raz pierwszy z Chin, czyli z kraju spoza Unii Europejskiej, należy uzyskać numer EORI. Procedura uzyskania EORI nie jest skomplikowana i jest bezpłatna. Może jedynie zająć trochę czasu, więc procedurę trzeba rozpocząć z pewnym wyprzedzeniem i zanim importowany towar znajdzie się w Polsce. Rozpoczynając import z Chin trzeba zrobić to „z głową” pamiętając o różnicach kulturowych i konieczności posiadania pewnej wiedzy o procesie importu z kraju spoza Unii Europejskiej. Firmy importujące z Chin muszą znać przepisy oraz narzędzia, dzięki którym cały proces przebiegnie bezproblemowo.

produktów

Dodatkowo klienci mają do dyspozycji możliwość bezpośredniego porównania ofert – np. Dla przesyłek paczkowych do 70kg świetnym rozwiązaniem jest porównywarka cen usług kurierskich Kurierem.pl. Wysyłane transportem drobnicowym stosunkowo niewielkie ilości towaru, dzień handlowy dla początkujących to doskonałe rozwiązanie dla mniejszych firm, którego dopiero poszukują drogi swojego rozwoju. Nie ściągamy dużej partii towaru bez wcześniejszego zamówienia próbki. To pokazuje też jak wygląda współpraca z danym partnerem, pozwala też ocenić jakość towaru.

Share this post

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan. Ruas yang wajib ditandai *